Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

До уваги платників податків!

У 2022 році змінюються розміри мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та ЄСВ.

Традиційно до початку нового бюджетного року Верховна рада змінює розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, приймаючи Закон про державний бюджет на наступний рік.

Цього разу Верховна рада на 2022 рік визначає такі показники. З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати залишиться на рівні 6500 грн. на місяць, як і у грудні цього року. А з 1 жовтня 2022 року 6700 грн. Також зміняться розміри погодинної мінімальної заробітної плати, з 1 січня - 39,26 грн., з 1 жовтня - 40,46 грн. Крім того, змінюються розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня - 2481 грн.; з 1 липня - 2600 грн.; з 1 грудня - 2684 грн. Отже, наразі можемо проаналізувати які розрахункові показники змінюються у наступному році. Насамперед йдеться про розміри ЄСВ як для роботодавців, так і для ФОПів, оплату праці і безперечно про розміри штрафів які застосовує Держпраця. Максимальна база ЄСВ з січня по вересень 2022 року складе 97500 грн. на місяць, а мінімальний ЄСВ за кожного працівника, який має сплатити роботодавець, - 1430 грн. Хоча ці показники фактично вже мають застосовуватися з грудня 2021 року.

Зверніть увагу, що на зарплату працівників - осіб з інвалідністю єдиний внесок нараховуємо у розмірі 8,41% на фактичну суму нарахованої зарплати без врахування вимог щодо сплати мінімального ЄСВ. І це стосується всіх роботодавців, як юридичних осіб, так і ФОПів. З жовтня наступного року максимальна база ЄСВ вже складатиме 100500 грн., а мінімальний ЄСВ - 1474 грн. Також для приватних підприємців з січня по вересень 2022 року мінімальний ЄСВ, який вони сплачують за себе, складе 1430 грн., а з жовтня - 1474 грн.

Щодо оплати праці. У Законі України про оплату праці вказано, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Тому, як юридичні особи, так і приватні підприємці, які встановили оклади для працівників у розмірі мінімальної заробітної плати, повинні визначити посадові оклади не менше ніж 6500 грн. вже з 1 грудня 2021 року відповідно до норм Держбюджету на 2021 рік. Цей же розмір мінімальної зарплати діятиме і на початку 2022 року, відповідно до норм Держбюджету на 2022 рік. Якщо нарахована зарплата працівника за повністю виконану місячну норму праці буде менше за 6500 грн., то такому працівнику потрібно доплачувати різницю таким чином, щоб нарахована зарплата була не меншою ніж 6500 грн. за місяць. Але, якщо працівник не виконує місячну норму праці, то йому виплачується заробіток пропорційно до фактично відпрацьованого часу. Зрозуміло, що збільшення мінімального окладу призведе до збільшення податкового навантаження на роботодавців, адже збільшується не тільки сума ЄСВ, а також і сума нарахованого ПДФО та військового збору. Не забуваємо, що мінімальний розмір заробітної плати впливає також на фінансові штрафи за порушення трудового законодавства. Їх застосовує Держпраця за результатами перевірок, відповідно до статті 265 КЗпП. Наприклад, за кожного неоформленого працівника - 65 тис. грн., а у разі не нарахування індексації чи за недотримання інших мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф 13 тис. грн. за кожного працівника.

Також пам’ятаємо, що при нарахуванні лікарняних та декретних роботодавець повинен враховувати розмір мінімальної заробітної плати. По-перше, максимальна сума зарплати за кожен місяць, яка враховуватиметься у середньому заробітку для оплати лікарняних та декретних, не може перевищувати 15 мінімальних зарплат, тобто з січня 2022 року - 97500 грн., а з жовтня - 100500 грн. По-друге, сума декретних у розрахунку на місяць не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку. Тож, при нарахуванні декретних з 1 січня враховуємо розмір мінімальної зарплати 6500 грн.

Пам’ятаємо, що розмір мінімальної зарплати слід враховувати і при обчисленні середньоденної заробітної плати для нарахування лікарняних та декретних працівникам, які не мають 6 місяців страхового стажу за 12 місяців, які передують страховому випадку.

Підсумки. По-перше, з 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата становитиме 6500 грн. По-друге, мінімальний ЄСВ - 1430 грн., як для роботодавців, так і для ФОПів, при сплаті єдиного внеску за себе. По-третє, збільшуються розміри фінансових штрафів за порушення законодавства про працю.


Відділ обслуговування громадян (сервісний центр №7)
Головного управління ПФУ в Луганській області

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції