Попаснянська державна податкова інспекція Лисичанського управління Головного управління ДПС у Луганській області інформує, що податковий кодекс України регламентує основні принципи та процедури погашення податкового боргу платників податків, які з тих чи інших причин не виконали свій конституційний обов’язок зі сплати платежів до бюджету.

Є певна категорія підприємств, які завинили бюджету, накопичили податковий борг. До боржників застосовуються як застережні заходи (направлення податкової вимоги, самостійне визначення боржником джерел погашення податкового боргу, реєстрація податкової застави, розстрочення сплати грошових зобов’язань та податкового боргу), так і заходи примусового характеру (стягнення податкового боргу на підставі рішення суду, стягнення готівки, звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, адміністративний арешт, реалізація майна, яке знаходиться в податковій заставі тощо).

З огляду на поточну економічну ситуацію в країні не виключено, що на практиці може виникнути ситуація, коли підприємство повинно задекларувати податкові зобов’язання, але коштів на їх сплату в нього немає. Наприклад, у разі затримки контрагентами оплати відвантаженого товару чи наданих послуг (виконаних робіт), або навіть відмови від обов’язку щодо їх оплати.

Для уникнення негативних наслідків для платника податків, які настають за фактом несплати узгоджених грошових зобов’язань, додатковим заходом виходу з фінансових труднощів є процедура відстрочення/розстрочення податкових зобов'язань або податкового боргу, передбачених ст.100 Податкового кодексу України. Тому, при наявності доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, та відповідного економічного обґрунтування щодо можливості погашення відповідних грошових зобов’язань у майбутньому, платникам податків необхідно своєчасно вживати заходів щодо розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань, не чекаючи моменту, коли вони стануть податковим боргом.

Загальновідомий факт, що незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення, може приховувати в собі доволі серйозні наслідки, якщо йдеться про податкові правовідносини. Вчасна сплата податкових зобов’язань -  це запорука виконання важливих соціальних програм і виплат, а також передмова фінансової стабільності в нашій державі. Тому закликаємо платників податків працювати виключно у законодавчому полі та своєчасно сплачувати до бюджету податки та збори.

Попаснянська ДПІ Лисичанське управління

Головного управління ДПС