Шановний платнику податків!

Первомайська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області інформує, що останніми роками пенсійні питання є самою найактуальнішою темою серед населення України. Якщо людина взяла на себе сміливість бути підприємцем, доводиться відповідати за своє майбутнє перед самим собою, платити внески в тому обсязі, що гарантують бажаний розмір пенсії. Адже не сплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їхнім сподіванням.

Подбайте про майбутню пенсію сьогодні. Кожний платник єдиного податку повинен сам для себе задати запитання: яку пенсію я хочу отримувати в майбутньому? Сьогодні я молодий, сьогодні я здоровий, сьогодні я багато заробляю, але потім настане старість. Яку я пенсію буду отримувати?!

Черговий раз робиш висновок: «Подбай про себе сам!». Адже якщо держава надала можливість приватним підприємцям працювати за спрощеною системою оподаткування, підприємцям слід вже сьогодні самостійно подбати про те, щоб не ризикувати своїм майбутнім.

Первомайська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області сумісно з Пенсійним фондом України у Попаснянському районі інформує платників податків про страховий стаж приватних підприємців, а саме платників єдиного внеску, визначеними пунктами 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо впливу розміру сплаченого єдиного внеску на розмір майбутньої пенсії.

Зверніть увагу! Мінімальна база обкладення єдиним внеском — розмір мінзарплати, установленої законодавством у місяці, за який сплачують внесок, а максимальна — 15 розмірів мінзарплати в місяці, за який вони сплачують внесок. Таким чином, сума єдиного внеску, яку єдинник в обов’язковому порядку сплачує за кожний місяць кварталу, не повинна бути нижчою від мінімального страхового внеску. Добровільно можна сплачувати за себе аж до 12285,90 грн за кожний місяць.

Ставки, об’єкт нарахування і строки сплати єдиного внеску у 2018 році для загальносистемників

Платник єдиного внеску

Об’єкт нарахування

Ставка

Розмір внеску, якщо об’єкт оподаткування нижчий від мінімального2

Максимальний розмір внеску, який сплачують залежно від доходу

Строк сплати

Звіт і строки його подання

За місяць

За квартал

За місяць

За квартал

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування, крім інвалідів або пенсіонерів за віком, які одержують від держави пенсію чи соцдопомогу

Сума чистого оподатковуваного доходу за результатами кварталу роботи на загальній системі, зазначена у Книзі обліку доходів і видатків

(819,06 х 3)3

(12 285,90 х 3)

Щокварталу до 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачують внесок

Звіт з ЄСВ (додаток Д5) треба здати не пізніше 9 лютого року, що настає за звітним

Приватні підприємці повинні дбати про свій страховий стаж самостійно, адже тільки при умові повної сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) в розмірі не нижче мінімального підприємцю повністю буде зараховано відпрацьований місяць до страхового стажу.