Попаснянська державна податкова інспекція Лисичансько – Попаснянського управління Головного управління ДФС у Луганській області інформує, що 01.01.2019 року прийнято зміни до Закону України № 2628-VIII від 23.11.2018 року, який зобов'язує платників єдиного податку, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення в обов'язковому порядку застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій з 01.01.2019 року у своїй діяльності незалежно від обсягів доходу.

З метою запобігання тенденціям росту монополізації фармацевтичного ринку України та стимулювати розвиток малого підприємництва у сфері обігу лікарських засобів, особливо створення аптечних закладів у сільській місцевості, розроблено законопроект № 9495. Передбачається, що реалізація запропонованих документом норм забезпечить:

- державну підтримку малого підприємництва, створення умов цього розвитку;

- зменшення адміністративного тиску на представників малого підприємництва на фармацевтичному ринку;

- недопущення поглиблення тенденцій до монополізації фармацевтичного ринку;

- підвищення фізичної та економічної доступності лікарських засобів для населення, особливо у сільській місцевості;

- усунути протиріччя та невідповідності окремих норм діючого законодавства.

З метою реалізації цілей та завдань законопроекту пропонується внести зміни до законодавчих актів України, зокрема: Податкового кодексу України, Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які передбачають скасування вимоги щодо обов’язкового застосування РРО під час торгівлі лікарськими засобами та медичними виробами. Також проектом документа пропонуються зміни уточнювального характеру до Закону України № 1023-XII «Про захист прав споживачів».

Попаснянська ДПІ Лисичансько-Попаснянського управління

Головного управління ДФС у Луганській області